Fifa World Cup Matches Schedule

[adToAppearHere]

                             Schedule

Fifa World Cup Matches Schedule:-

14 June


#1
14 June, 18:00                                                  RUSSIA  vs  SAUDI ARABIA
Moscow, “Luzhniki stadium”,
Luzhnetskaya naberezhnaya, 24

15 June


#2
15 June, 17:00
Ekaterinburg, Ekaterinburg Arena,              EGYPT   vs  URUGUAY
Ulitsa Repina, 5                     

#3
15 June, 21:00
Sochi, Fisht Stadium, Adler                           PORTUGAL  vs  SPAIN

#4
15 June, 18:00
Saint Petersburg, Saint Petersburg               MAROCCO  vs  IRAN
Stadium, Futbolnaya Alleya, 1

16 June


#5
16 June, 13:00
Kazan, Kazan Arena Stadium, Prospekt      FRANCE  vs  AUSTRALIA
Yamasheva, 115A

#6
16 June, 19:00
Saransk, Mordovia Arena,                             PERU  vs  DENMARK
Ulitsa Volgogradskaya, 1

#7
16 June, 16:00
Moscow, Otkritie Arena Stadium,               ARGENTINA  vs  ICELAND
Shosse Volokolamskoye, 69

#8
16 June, 21:00
Kaliningrad, Kaliningrad Stadium,            CROARIA  vs  NIGERIA
Solnechnyy bulvar

17 June


#9
17 June, 21:00
Rostov-on-Don, Rostov Arena,                BRAZIL  vs  SWITZERLAND
Left bank zone

#10
17 June, 16:00
Samara, Samara Arena,                          COSTA RICA  vs  SERBIA
Samara Oblast, 443072

#11
17 June, 18:00
Moscow, “Luzhniki stadium”,              GERMANY  vs  MEXICO
Luzhnetskaya naberezhnaya, 24

18 June


[adToAppearHere]
#12
18 June, 15:00
Nizhny Novgorod, Nizhny Novgorod      SWEDEN  vs  KOREA REPUBLIC
Stadium, Ulitsa Dolzhanskaya, 2/1

#13
18 June, 18:00
Sochi, Fisht Stadium, Adler                  BELGIUM  vs  PANAMA

#14
18 June, 21:00
Volgograd, Volgograd Arena,                TUNISIA  vs  ENGLAND
Prospekt Lenina, 76

19 June


#15
19 June, 18:00
Moscow, Otkritie Arena Stadium,     POLAND  vs  SENEGAL
Shosse Volokolamskoye, 69

#16
19 June, 15:00
Saransk, Mordovia Arena,                 COLOMBIA  vs  JAPAN
Ulitsa Volgogradskaya, 1

#17
19 June, 21:00
Saint Petersburg, Saint Petersburg    RUSSIA  vs  EGYPT
Stadium, Futbolnaya Alleya, 1

20 June


[adToAppearHere]
#18
20 June, 18:00
Rostov-on-Don, Rostov Arena,          URUGUAY  vs  SAUDI ARABIA
Left bank zone

#19
20 June, 15:00
Moscow, “Luzhniki stadium”,            PORTUGAL  vs  MAROCCO
Luzhnetskaya naberezhnaya, 24

#20
20 June, 21:00
Kazan, Kazan Arena Stadium,           IRAN  vs  SPAIN
Prospekt Yamasheva, 115A

21 June


#21
21 June, 20:00
Ekaterinburg, Ekaterinburg Arena,    FRANCE  vs  PERU
Ulitsa Repina, 5

#22
21 June, 16:00
Samara, Samara Arena,                        DENMARK  vs  AUSTRALIA
Samara Oblast, 443072

#23
21 June, 21:00
Nizhny Novgorod, Nizhny                  ARGENTINA  vs  CROARIA
Novgorod Stadium, Ulitsa Dolzhanskaya, 2/1

22 June


#24
22 June, 18:00
Volgograd, Volgograd Arena,            NIGERIA  vs  ICELAND
Prospekt Lenina, 76

#25
22 June, 15:00                   
Saint Petersburg, Saint                     BRAZIL  vs  COSTA RICA
Petersburg Stadium, Futbolnaya Alleya, 1

#26
22 June, 20:00
Kaliningrad, Kaliningrad                  SERBIA  vs  SWITZERLAND
Stadium, Solnechnyy bulvar

23 June


#27
23 June, 21:00
Sochi, Fisht Stadium, Adler              GERMANY  vs  SWEDEN

#28
23 June, 18:00
Rostov-on-Don, Rostov                     KOREA REPUBLIC  vs  MEXICO
Arena, Left bank zone

#29
23 June, 15:00
Moscow, Otkritie Arena Stadium,     BELGIUM  vs  TUNISIA
Shosse Volokolamskoye, 69

Buy tickets


24 June


#30
24 June, 15:00
Nizhny Novgorod, Nizhny                  ENGLAND  vs  PANAMA
Novgorod Stadium, Ulitsa Dolzhanskaya, 2/1

#31
24 June, 21:00
Kazan, Kazan Arena Stadium,           POLAND  vs  COLOMBIA
Prospekt Yamasheva, 115A

#32
24 June, 20:00
Ekaterinburg, Ekaterinburg Arena,    JAPAN  vs  SENEGAL
Ulitsa Repina, 5

25 June


#33
25 June, 18:00
Samara, Samara Arena,                    URUGUAY  vs  RUSSIA
Samara Oblast, 443072

[adToAppearHere]

#34
25 June, 17:00                  
Volgograd, Volgograd Arena,        SAUDI ARABIA  vs  EGYPT
Prospekt Lenina, 76

#35
25 June, 21:00
Saransk, Mordovia Arena,             IRAN  vs  PORTUGAL
Ulitsa Volgogradskaya, 1

#36
25 June, 20:00
Kaliningrad, Kaliningrad             SPAIN  vs  MAROCCO
Stadium, Solnechnyy bulvar

26 June


#37
26 June, 17:00
Moscow, “Luzhniki stadium”,    DENMARK  vs  FRANCE
Luzhnetskaya naberezhnaya, 24

#38
26 June, 17:00
Sochi, Fisht Stadium, Adler      AUSTRALIA  vs  PERU

#39
26 June, 21:00
Saint Petersburg, Saint            NIGERIA  vs  ARGENTINA
Petersburg Stadium, Futbolnaya Alleya, 1

#40
26 June, 21:00
Rostov-on-Don,                         ICELAND  vs  CROARIA
Rostov Arena, Left bank zone

27 June


 #41

27 June, 21:00
Moscow, Otkritie Arena            SERBIA  vs  BRAZIL
Stadium, Shosse Volokolamskoye, 69

#42
27 June, 21:00
Nizhny Novgorod, Nizhny       SWITZERLAND  vs  COSTA RICA
Novgorod Stadium, Ulitsa Dolzhanskaya, 2/1

#43
27 June, 17:00
Kazan, Kazan Arena                KOREA REPUBLIC  vs  GERMANY
Stadium, Prospekt Yamasheva, 115A

#44
27 June, 19:00
Ekaterinburg, Ekaterinburg     MEXICO  vs  SWEDEN
Arena, Ulitsa Repina, 5

28 June


#45
28 June, 20:00
Kaliningrad, Kaliningrad          ENGLAND  vs  BELGIUM
Stadium, Solnechnyy bulvar

#46
28 June, 21:00
Saransk, Mordovia Arena,       PANAMA  vs  TUNISIA
Ulitsa Volgogradskaya, 1

#47
28 June, 17:00
Volgograd, Volgograd               JAPAN  vs  POLAND
Arena, Prospekt Lenina, 76

#48
28 June, 18:00
Samara, Samara Arena,           SENEGAL  vs  COLOMBIA
Samara Oblast, 443072

Last 16
Saturday June 30  1C v 2D (Match 50) Kazan  3pm
Saturday June 30  1A v 2B (Match 49) Sochi  7pm
Sunday July 1  1B v 2A (Match 51) Moscow  3pm
Sunday July 1  1D v 2C (Match 52) Nizhny Novgorod  7pm
Monday July 2  1E v 2F (Match 53) Samara  3pm
Monday July 2  1G v 2H (Match 54) Rostov-on-Don  7pm
Tuesday July 3  1F v 2E (Match 55) St Petersburg  3pm
Tuesday July 3  1H v 2G (Match 56) Moscow (Spartak)  7pm
QUARTER-FINALS
Friday July 6  Winner 49 v winner 50 (57)  Nizhny Novgorod  3pm
Friday July 6  Winner 53 v winner 54 (58)  Kazan  7pm
Saturday July 7  Winner 55 v winner 56 (60)  Samara  3pm
Saturday July 7  Winner 51 v winner 52 (59)  Sochi  7pm
SEMI-FINALS
Tuesday July 10  Winner 57 v winner 58  St Petersburg  7pm
Wednesday July 11  Winner 59 v winner 60  Moscow (Luzhniki)  7pm
THIRD-PLACE PLAY-OFF
Saturday July 14 Losers of two semi-finals  St Petersburg  3pm
FINAL
Sunday July 15 Winners of two-semi-finals  Moscow (Luzhniki)  4pm

To watch all these Matches live to visit this: https://fifalivecup.com

 

[adToAppearHere]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *